Fauna

» Fauna Martyniki jest bardzo zróżnicowana. Wystarczy troszeczkę wytężyć uwagę, aby zaobserwować dużą różnorodność gatunków zwierzęcych. Niektóre z nich wymagają większej cierpliwości i starań ze strony obserwatora. Oposty czy mangusty nie dadzą się zbliżyć, ale za to różne gatunki krabów, kolibrów, gekonów, jaszczurek czy owadów można zaobserwować z niewielkiej odległości...Czytaj dalej

Fauna Martyniki jest bardzo zróżnicowana. Wystarczy troszeczkę wytężyć uwagę, aby zaobserwować dużą różnorodność gatunków zwierzęcych. Niektóre z nich wymagają większej cierpliwości i starań ze strony obserwatora. Oposty czy mangusty nie dadzą się zbliżyć, ale za to różne gatunki krabów, kolibrów, gekonów, jaszczurek czy owadów można zaobserwować z niewielkiej odległości.

Pośród wszystkich endemicznych przedstawicieli fauny martynikańskiej, iguana wywołuje największe zaciekawienie zabarwione lekkim niepokojem. Można spotkać ich cala kolonię na jednej z wysepek atlantyckich – l’îlet Chancel. Tam osiedliła się grupa tych z wyglądu prehistorycznych gadów, których długość może osiągnąć do 150cm.

Koliber jest najmniejszym ptakiem świata. Jest również nazywany ptakiem muchą i waży kilka gramów. Lot kolibra jest bardzo specyficzny. Może poruszać się we wszystkich kierunkach, a kiedy się pożywia jest zdolny poruszać się nawet do tyłu.

» Zamknij