BonVoyage

Lorem ipsum dolor sit amet, eu eos veniam albucius, ius dolor virtute et. Ius recusabo delicatissimi ex. Mea cu utamur.

Image Alt

Przelot

Większość lotów z Europy Centralnej przybywa na lotnisko Paris Chales de Gaulle (inaczej Roissy). Prawie wszystkie loty na Martynikę startują z lotniska Paris Orly, choc od listopada 2011 linie Air France proponują jeden sobotni lot z lotniska Roissy Charles de Gaulle.  Przy przygotowywaniu podróży ważnym jest aby sprawdzić ewentualność bezpośredniego przylotu (jeśli podróżujecie z Polski samolotem)  na Paris Orly. Odległość między dwoma lotniskami najwygodniej  pokonać jest autokarem Cars Air France ligne 3(link is external), trwa około godziny. Jeśli podróżujecie Państwo liniami Air France już z Polski, via Paryż na Martynikę, transfer ten jest wliczony w koszt biletu. Jeśli nie, cena biletu na osobę dorosłą nie przekracza 20 euro. Jednak przejazd ten wydłuża znacznie czas globalny podróży, gdyż autokary te jeżdzą co pół godziny.

Podróż samolotem na Martynikę trwa około 8 godzin.

Loty z Paryża na Martynikę startują z reguły w godzinach południowych, tak więc po przylocie w porze popołudniowej (po odliczeniu różnicy czasowej) można jeszcze pozwolić sobie  na pierwszą kąpiel w morzu.
Wyloty z Martyniki do Paryża odbywają się po południu i  wieczorem. W Paryżu samolot ląduje następnego dnia rano. Jeśli podróżujesz zimą różnica temperatur jest zaskakująca.

Lotnisko na Martynice tak na prawdę znajduje się w miejscowości Le Lamentin oddalonej od Fort de France o 9 km.
Lotnisko to przyjmuje i wypuszcza kilka lotów dziennie do Paryża. Zapewnia również połączenia z innymi wyspami karaibskimi, Ameryką Południową, Kanadą czy Stanami Zjednoczonymi.

You don't have permission to register