BonVoyage

Lorem ipsum dolor sit amet, eu eos veniam albucius, ius dolor virtute et. Ius recusabo delicatissimi ex. Mea cu utamur.

Image Alt

Plaże wybrzeża północno-karaibskiego

Plaże wybrzeża północno-karaibskiego -zawietrznego- od miejscowości Schœlcher po malowniczą wioskę Le Prêcheur są plażami gdzie kolor piasku przeplata odcień popieli aż do głębokiej czerni. Są to kolejno po sobie następujące małe zatoczki, niektóre z nich żyjące w rytm codziennych połowów.
To w tym zakątku, w miejscowości Carbet 15 czerwca 1502 roku Krzysztof Kolumb postawił pierwsze kroki na tej wyspie.

Dla miłośników nurkowania są to miejsca najbogatsze w podwodna faunę i florę. Łatwość dostępu niezliczonej liczby miejsc nurkowych, które jeszcze na szczęście nie są zbyt uczęszczane. To również nie lada gratka dla bardziej doświadczonych nurków (CMAS 3*). W zatoce Saint Pierre znajdują się wraki statków, świadków tragicznego wybuchu wulkanicznego.

Plaża Anse Couleuvre jest ostatnią dostępną dla zmotoryzowanych. Jest to magiczne miejsce dla wielbicieli dziewiczych pejzaży, doświadczonych miłośników body-surfingu przyciąganych przez piękne fale. Od strony lądu ograniczona jest stromym brzegiem morskim udekorowanym strzelistymi palmami. Czarny i miły piasek dodaje jej jeszcze większego uroku.

Po kilkudziesięciu minutach marszu wzdłuż szlaku w lesie równikowym docieramy do dwóch po sobie następujących perełek tego zakątka. Są to l’Anse à Voile et l’Anse Lévrier.
Dzikie i spokojne, plaże te ofiarują czystą i krystaliczną wodę. To prawdziwie opustoszałe miejsca, o jakich tylko można marzyć.

 

 

You don't have permission to register